Pizza Hut w Marrakeszu

Ta strona nie jest o marokańskim jedzeniu, a o zachodnich smakach podczas pobytu w Marakeszu. Dla ludzi takich jak ja, mieszkających w Maroku już od wielu lat, czasami po prostu ma się ochotę na starą dobrą Pizza Hut. Co na to poradzę??

Jest tylko jedna Pizza Hut w Marakeszu, z bardzo smacznym menu i różnorodnością pizz, spaghetti, sałatek i wszystkim co można znaleźć w każdej innej Pizza Hut na świecie, ale w tym przypadku menu jest nieco dostosowane do marokańskiego klienta.

Pizza Hut w Marrakeszu

Zdjęcie Pizza Hut w Marrakeszu

Bardzo przydatne jest to, że podczas lunchu dostępne jest specjalne, tańsze pełne menu, które można zjeść już za około 45 dirham lub większe menu za około 59 dirham. Cena obejmuje przekąski, pizze i napój.

Jeśli zdecydujesz się na zwiedzanie ciekawej, najnowocześniejszej dzielnicy Marrakeszu Gueliz, dlaczego nie wpaść na pizze?

Adres Marrakech Pizza Hut: Boulevard Mohammed 5, dzielnica Guéliz, Marrakesz.
TelefonŁ: +212 (0) 524 431980.

Wegetariańska restauracja w medynie Marrakeszu

Dla szukających wegetariańskiej restauracji w Marakeszu mam idealne miejsce na lunch. Ta wegetariańska restauracja nazywa Earth Cafe i ma teraz 3 lokalizacje rozmieszczone wokół starego miasta. W ten sposób można jeść smacznie i zdrowo bedąc w Marrakeszu.

Lokalizacje restauracje Earth Cafe – Vegan and Vegetarian Restaurant: Earth Cafe 1 – Derb Zeouak, Riad Zitoun el Kdim; Earth Cafe 2 – Derb Nakous, Riad Zitoun Jdid obok Muzeum Dar Si Said, Earth Cafe 3 – Rue Kasi Ayad 7 (alejka przed apteką).

Wegetariańska restauracja w medynie Marrakeszu

Zdjęcie restauracji Earth Cafe w Marrakeszu

Earth Cafe jest pierwszą wegetariańska / wegańska restauracją otwartą w Marrakeszu, powstałą w 2007 roku. Restauracja znajduje się w tradycyjnym marokańskim domu zwanym riadem. Earth Cafe znajduje się blisko placu Dżemaa el-Fna, 3 minuty spacerem przez ulicę Riad Zitoun Kedim w starej medynie.

Projekt restauracji został stworzony przez Marokańczyka, który mieszkał w USA i Australii. Jego wybór dań jest wspaniały a jedzenie naprawdę smaczne. Główne danie kosztuje około 60 dirham. Dostępne są również desery i napoje. Spróbuj gamy świeżo wyciskanych soków owocowych. Większość produktów w restauracji pochodzi z upraw ekologicznych. Samo zdrowie!

Możesz odwiedzić oficjalną stronę Earth Cafe tutaj: Restauracja Wegetariańska Marrakesz.

Którą restaurację wybrać na Dżemaa el-Fna

Wybór restauracji na Dżemaa el-Fna może okazać się problematyczny z powodu ich ogromnej ilości. W okolicach godziny 16.00 Dżemaa el-Fna zaczyna tworzyć zupełnie inny świat, inny od tego, który jest w ciągu dnia. Nagle późnym popołudniem setki małych wózków, będących przenośnymi restauracjami, zacznają wypełniać plac. Plac zostaje całkowicie zabudowany i zaczyna żyć własnym życiem.

Film zachodu słońca na placu Dżemaa el Fna, Marrakesz, Maroko:
To jest niesamowite film, gdzie możesz zobaczyć, jak pusty plac zamienia się w restauracyjne szaleństwo.

Te małe restauracje serwują wszystkie rodzaje Marokańskich dań, możesz wybierać między kuskusem, zupą harira, smażonymi rybami, kurczakiem, mięsem z grilla, różnymi sałatkami, pastillą, mięsnym i warzywnym tajine. Niektóre restauracje specjalizują się w mięsie z owiec, gdzie wszystkie części są gotowane razem w glinianych garnków. Spodziewaj się kilku zwierzęcych głów zatkniętych na szczycie stołu gdzie będziesz jadł. Możesz spróbować także móżdżków.

Zasadniczo restauracje obecne na Dżemaa el-Fna w Marrakeszu stanowią przekrój wszystkich rodzajów żywności i kuchni marokańskiej zgromadzonej w jednym miejscu. Ceny zależą od tego, co zjesz, ale spodziewać się ceny około 50 do 70 dirham za pełny posiłek.

Moja osobista rada to restauracja Aicha, restauracja numer 1 na Dżemaa el-Fna. Aicha to marokańskia kobieta działająca w branży restauracyjnej od ponad 20 lat i mająca swoje stoisko na tym szalonym restauracyjnym placu. Nie przegap tego.

Film z restauracji Aicha Nº1 na Dżemaa el-Fna w Marrakeszu:

Odwiedź stronę internetową Restauracji Aicha tutaj: Restauracja Marrakesz.

Gdzie zjeść śniadanie w Marrakeszu

Marrakech oferuje wiele różnych miejsc, gdzie można zjeść śniadanie. W większości hoteli i riadów w Marrakeszu śniadanie wliczone jest w cenę pokoju. Jeśli nie jest, postaram się podać Ci kilka pomzsłów na smaczne śniadanie na rano w Marakeszu. Ponadto, ta strona będzie przydatna jeśli chcesz pominąć swoje „wliczone w cenę” śniadanie i spróbować innych opcji śniadania w Marakeszu.

Kawiarnie i restauracje Dżemaa al Fna w Marrakeszu

Wszystkie restauracje i kawiarnie na głównym placu Dżemaa el-Fna mają szeroki wybór menu na śniadanie. Do picia można wzbrać herbatę lub kawę, sok pomarańczowy czy mleko. Dalej mamy chleb i lokalne marokańskie ciasto o nazwie petit-pan (wypełnione czekoladą). Jeśli masz ochotę na bardziej konkretne śniadanie wybierz jajka, w każdej postaci. Ceny mogą się różnić od 18 do 35 dirham za pełne śniadanie.

Zdjęcie Jemaa al Fna kawiarnia ze śniadaniem w Marrakeszu

Zdjęcie Jemaa al Fna kawiarnia ze śniadaniem w Marrakeszu

Bissara tradycyjna zupa w Marrakeszu

Jeśli chcesz jeść lokalnie, możesz spróbować tradycyjnej marokańskiej porannej zupy o nazwie Bissara. Zupa jest robiona z suszonego bobu. Co to jest bób? Bób należy do rodziny grochu i jest jedną z najstarszych roślin uprawianych przez ludzi, a był on spożywany już w starożytnej Grecji i Rzymie. Bób jest bardzo popularny w kuchni śródziemnomorskiej.

Nie jesteś fanem roślin strączkowych? Spróbuj tej zupy a zmienisz zdanie. Poza walorami smakowymi jest niezmiernie pożywna i jest bombą proteinową dającą siłę na cały poranek.

Zdjęcie tradycyjnej zupy Bissara w Marrakesz Maroko

Zdjęcie tradycyjnej zupy Bissara w Marrakesz Maroko

Jeśli zdecydujesz się na ten wybór, Twoje śniadanie będzie bardzo lokalne, wśród mieszkańców, usiądziesz na połamanym krześle lub na skrzynce po owocach. Cena za Bisarrę w Marrakeszu to około 4-5 dirham, w tym chleb. Zupa Bissara serwowana jest w małej misce, polane oliwą z oliwek i posypana kuminem. Można także urozmaicić smak przyprawą piri-piri w proszku. Zupę można zjeść u lokalnych, ulicznych sprzedawców, a także w maleńkich kawiarniach rozsianych wokół medyny w Marrakeszu.

Zdjęcie tradycyjnej zupy Bissara w Marrakesz Maroko
Zdjęcie tradycyjnej zupy Bissara w Marrakesz Maroko

Szklanka świeżo wyciśniętego soku pomarańczowego w Marrakeszu

Dla tych, którzy chcą coś lekkiego i zdrowego, tak jak ja czasami, po prostu przejdź się na głównego placu i wypij 2 lub ​​3 szklanki świeżego soku pomarańczowego. Na placu Dżemaa el-Fna jest wielu ulicznych sprzedawców soku pomarańczowego. Proszę powiedz, jeśli chcesz bez cukru ponieważ czasami dodają cukier do już i tak słodkiego soku z pomarańczy. Pomarańczowy sok kosztuje 4-5 dirham, zależnie od miejsca. Wypicie szklanki świeżo wyciśniętego soku pomarańczowego rano jest zdecydowanie świetnym sposobem na rozpoczęcie dnia. Spróbuj sprzedawcy numer 51.

Zdjęcie ulicznego sprzedawcy soku pomarańczowego na głównego placu Dżemaa el-Fna w Marrakeszu Maroko
Zdjęcie ulicznego sprzedawcy soku pomarańczowego na głównego placu Dżemaa el-Fna w Marrakeszu Maroko

Msemen Marokańskie naleśniki i shake’a w Marrakeszu

Koejna lokalna opcja na śniadanie to marokański naleśnik msemen i Panache, czyli shake z mleka, bananów i awokado. Msemen są to pyszne naleśniki, można dodać do nich ser, miód lub masło. Cena panache to 5-7 dirham, a msemen kosztuje 2 dirhamy.

Zdjęcie Msemen marokański naleśnik w Marrakeszu
Zdjęcie Msemen marokański naleśnik w Marrakeszu

Śniadanie w hotelu lub Riadzie w Marakeszu

Zwykle wszystkie hotele w Marrakeszu i riady serwują pełne marokańskie śniadanie. Zazwyczaj składa się ono z kawy i herbaty, chleba i msemen, dżem owocowy i masło oraz sok pomarańczowy. Oczywiście jakość śniadania zależy od jakości zakwaterowania. Czasami w tańszych opcjach zakwaterowania w Marrakeszu śniadanie nie będzie wliczone w cenę.

Zdjęcie śniadania na tarasie w Riadzie w Marakeszu
Zdjęcie śniadania na tarasie w Riadzie w Marakeszu