Polityczny dokument Al Jazeera w Marrakeszu

Telewizja Al Jazeera na ulicach Marrakeszu pytała obywateli, co myślą o międzynarodowej scenie politycznej dotyczącej terroryzmu, gospodarki i roli USA na Bliskim Wschodzie.

Wszystkie te kwestie wzbudzają silne emocje w tym trzecim co do wielkości mieście Maroka.

Powstał bardzo ciekawy dokument nakręcony na ulicach Marrakeszu.

Arabska ulica – Marrakesz – Część 1:

Arabska ulica – Marrakesz – Część 2::

Słynna piosenkarka Shakira w Marrakeszu

Shakira odwiedziła Maroko dając koncert w Rabacie i skorzystała z okazji, aby odwiedzić Marrakesz. Shakira prywatnie jest bardzo miłą i przyjazną dziewczną. Zwiedziła starą Medynę, poszła na zakupy i rozmawiała z miejscowymi ludźmi. Podczas spaceru po sukach w Marrakeszu, wszyscy wykrzykiwali jej imię. Było bardzo miło.

Film piosenkarka Shakira w Marrakeszu:

Shakira była główną gwiazdą Festiwalu Mawazine w 2011 roku w Rabacie. To jest bardzo ciekawy coroczny festiwal muzyczny. Miałem szansę być na tym festiwalu w 2009 roku. Podczas festiwalu w Rabacie, Shakira dała fantastyczny wzstęp i pokaz tańca brzucha, który publicznoćć pokochała.

Film Shakira i pokaz tańca brzucha na żywo na Festiwalu Mawazine w Maroko:

Film Seks w wielkim mieście 2 kręcony w Marrakeszu

O tak! Bohaterki Seksu w wielkim mieście spędziły w Marakeszu prawie 2 miesiące, filmując brakujące sceny do swojego filmu, która pojawił się na ekranach w 2010 roku.

Początkowo film miał być kręcony w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale ponieważ emirackie władze odmówiły zgody dla filmowania w ich kraju, plan B przewidywał przyjazd do Marrakeszu. Tak więc fragmenty filmu, w którym dziewczny rzekomo są w Abu Dhabi, to w rzeczywistości Marrakesz w Maroku.

Wideo Seks w wielkim mieście 2 – Samantha („I Have Sex street scandal”):

Seks w wielkim mieście 2 to amerykańska komedia romantyczna w reżyserii Michaela Patricka Kinga. Ten film to kontynuacja filmu Seks w wielkim mieście z 2008 roku, opartego na bazie słynnego serialu telewizji HBO. Wszystkie cztery główne bohaterki i pozostali członkowie załogi spędzili w Marrakeszu, i innych części Maroka, ponad 6 tygodni.

Wideo scen z ulic Marrakeszu z filmu Seks w wielkim mieście 2:

Podczas pobytu w Marrakeszu, słynne amerykańskie aktorki zatrzymały się w luksusowym hotelu La Mamounia, jednym z najbardziej prestiżowych 5-gwiazdkowych hoteli Marrakeszu.

Trailer filmu Seks w wielkim mieście 2:

Jak kobiety i dziewczęta ubierają się w Marrakeszu

Maroko jest umiarkowanym krajem muzułmańskim, co oznacza, że zarówno religijni muzułmanie jak i ci mniej religijni żyją obok siebie.

Również ubiór nie jest czynnikiem religijnym, jako że niektóre kobiety ubierają się w bardziej zachodnim stylu niż inne kobiety, które noszą tradycyjne stroje.

Tak więc spacerując po Marrakeszu można zauważyć zarówno kobiety z szalikiem na głowach, w burkach jak i kobiet pokazujące włosy.

Kobiecy ubiór w Marrakeszu

Na zdjęciu powyżej widać dwie dziewczyny w dzielnicy Marrakeszu zwanej Gueliz na nowym mieście.

Na tej samej ulicy Marrakeszu zbaczysz kobiet noszących marokańską djelaba i hidżab na głowie, kobiet noszących marokańskiej djelaba z odkrytymi włosami, kobiety i dziewczęta ubrane w zachodnim stylu, na przykład w dżinsach.

Niektóre bardziej religijne kobiety noszą muzułmański khaimah.

Kobiecy ubiór Marrakesz

Tradycyjnie strój dla kobiet w Maroku składa się z kolorowych, długich płynących szat, kapci lub butów i welonu zwanego także hidżab.

Niektóre dziewczyny i kobiety po prostu zakładają piżamę, na wierzch kurtke lub płaszcz i tak wychodzą na ulicę. Tak, bardzo często widać kobiety w piżamach na ulicach.

W bardziej fantazyjnej wersji stroju marokańskiego czasami można zobaczyć piękne takchita, zwane również kaftan, ale częściej stosowane we wszelkiego rodzaju uroczystości.

Kobiety ubiór Marrakesz

Obecnie w dużych miastach, odzież i włosy nie stanowią specjalnego problemu w marokańskim życiu codziennym, ale nadal są ważną kwestią w południowej części Maroka i na wsiach.

Marrakesz to szalone miejsce, mieszanka wschodu i zachodu, tygiel Afryki, Europy i Bliskiego Wschodu razem wziętych.

Wideo Marokańskie Kobiety – Arabskie i Berberyjskie piękności:

Śmieszne i egzotyczne Maroko

Podobnie jak we wszystkie krajach na świecie, zabawne rzeczy istnieją i w Maroku. Marrakesz i Maroko zdecydowanie nie są w tym wyjątkiem i na codzień znaleźć można zabawne sytuacje i rzeczy. Dobry humor stanowi część marokańskiego sposób życia, ponieważ ludzie są bardzo przyjaźni i bardzo gościnni. Wybrałem krótki film, który pokazuje zabawny rzeczy w Maroku, przy których można się uśmiechnąć.