Kaftan – kobieca sukienka w Marrakeszu

Wiele osób pyta mnie o Kaftan / sukienki kaftan noszone w Marrakeszu i w Maroku. Kaftan to typ sukni używanej przez marokańskie kobiety podczas uroczystości i ważnych momentów, takich jak małżeństwa lub dużych imprezy. Marokańskie kobiety uwielbiają tego typu sukienki i marzą o tym by iść na jakiś ślub ubraną w coś takiego. Słowo kaftan pochodzi z języka perskiego, a nie z języka arabskiego.

Film z Fashion TV: Finał Kaftan 2009 Show w Marakeszu:

Sukienki kaftan są bardzo drogie, ponieważ wymagają wiele pracy by wykonać unikalny egzemplarz. Jest kilka sklepów w Marrakeszu, gdzie można zamiast kupować wynająć kaftan, ponieważ kobiety z niego korzystać jedynie przez jeden lub dwa dni. Niektóre kobiety nawet wynajmują inny kaftan na każdy dzień uroczystości, by nie występować w tej samej sukience.

Film z Fashion TV: za kulisami Kaftan 2009 w Marakeszu:

W Maroku Kaftany noszone są tylko przez kobiety, mogą być zwyczajne lub bardziej formalne, w zależności od użytych materiałów. Niektóre kaftanz są nawet wyszywane złotym haftem. Nowoczesne interpretacje tradycyjnych strojów marokańskich jak kaftan są pokazwane na corocznym pokazie mody, którego organizatorem jest magazyn mody marokańskiej o nazwie Femmes du Maroc.

Film z Marokańskiego Pokazu Kaftanów: