Tańsze bilety wstępów w Marrakeszu

Jest wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia podczas wakacji w Marrakeszu.

Zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz starej medyny są wspaniałe zabytki i historyczne miejsca Marrakeszu, które zajmą nas na kilka dni (nie zapomnij o zakupach na suku!).

Na tej stronie zdradzę ci mały sekret, w jaki sposób można dostać tańszy bilet odwiedzić trzy różne zabytki Marrakeszu.

Zabytek Almoravid Koubba w Marrakeszu

Zdjęcie zabytku Almoravid Koubba w Marrakeszu

Istnieje bilet łączony do trzech zabytków Marrakeszu: Muzeum Marrakesz (wewnątrz Pałacu Dar Menebhi zbudowanym w końcu XIX wieku), Medresa Ben Youssef (założony w XIV wieku w okresie sułtana Abu al-Hassan) i ciekawy Almoravid Koubba (jedyn pozostały obiekt architektury Almoravidów, zbudowany w 1117 roku).

Łączna cena biletu na zwiedzanie tych unikalnych miejsc w Marrakeszu to 60 dirham (samo Muzeum Marrakesz kosztuje 30 dirham).

Wszystkie zabytki są bardzo blisko siebie, to naprawdę świetna okazja, aby zagłębić się nieco się w historię Marakeszu i najlepszych przykładów jego starożytnej architektury.

Wideo z Medresy Ben Youssef w Marrakeszu:

Muzeum Fotografii w Marrakeszu

Tak, Marrakech ma fascynujące Muzeum Fotografii. Kto by powiedział?

Dom Fotografii (w języku francuskim nazywa się Maison de la Photographie de Marrakech) to muzeum w Marakeszu znajdujące się w sercu medyny.

Jest otwarty od kwietniu 2009 roku i gromadzi fotograficzną kolekcję Maroka, która rozciąga się od 1870 do 1950 roku.

Muzeum Fotografii w Marrakeszu

Zdjęcie Muzeum Fotografii w Marrakeszu

Dom Fotografii w Marrakeszu znajduje się w odrestaurowanej przestrzeni byłego Fondouk (karawanserai). Tutaj możesz zobaczyć kilka zdjęć Maroka z dawnych czasów.

Można również podziwiać wspaniały widok z tarasu muzeum. Na tarasie jest też mała restauracja / kawiarnia, gdzie można zjeść tradycyjny marokański posiłek lub lekką przekąskę patrząc góry na Marrakesz, gdyż jest to prawdopodobnie jeden z najwyższych tarasów Marrakeszu w starej medynie.

Kolekcji fotografii z Muzeum Fotografii w Marrakeszu składa się z ponad 4000 starych fotografii z lat 1870-1950.

Podkreśla początki fotografii w Maroku, m.in. pierwszych fotografów, którzy osiedlili się tutaj, jak George Washington Wilson, A. Cavilla i Marcelin Flandrin.

Muzeum Fotografii w Marrakeszu

Zdjęcie Muzeum Fotografii w Marrakeszu

Bilet kosztuje 40 dirham za osobę. Wstęp wolny dla dzieci do 16 roku życia. Opłata obejmuje zwiedzanie z przewodnikiem i wprowadzenie do wystawy.

Możesz odwiedzić Maison de la Photographie w Marrakeszu na ich oficjalnej stronie internetowej pod adresem: Muzeum Fotografii w Marrakeszu.

Adres: La Maison de la Photographie, 46 Rue souk Ahal Fès (200 m za Medresą Ben Youssef – szkoła koraniczna).
Kontakt: Email: maisondelaphotographie@gmail.com. Phone: +212 524 385721.

Muzeum Fotografii w Marrakeszu

Zdjęcie panoramy z tarasu Muzeum Fotografii w Marrakeszu

Zaszufladkowano do kategorii Muzea