Tani hotel w Marrakeszu

Marrakech oferuje dużo różnych śmiesznie tanich hoteli. Większośę przewodników online nie mówi o tym, więc kończy się tak, że zostajesz w jakimś średniej klasy hotelu w Marrakeszu. Jeśli szukasz czegoś taniego, około 10 euro za noc, mam idealne miejsce dla Ciebie. Na tej stronie dam ci moją osobistą poradę, na niedrogie, acz schludne zakwaterowanie w Marakeszu.

Zdjęcie panoramy dachów w Marrakeszu w dzielnicy Riad Zitou Kedim

Zdjęcie panoramy dachów w Marrakeszu w dzielnicy Riad Zitou Kedim

Kiedy przyjechałem po raz pierwszy do Marrakeszu w 2000 roku, spałem na dachu hotelu o nazwie Hotel Medina w dzielnicy Riad Zitoune Kedim, w starym mieście w Marakeszu. Pamiętam, jak fajnie było spać na tarasie i zapłacić wtedy tylko 20 dirham! Doświadczenie wysłuchaniu nocnego nawoływania muezzina na modlitwę było szalenie interesujące i było częścią podróżniczego doświadczenia w moich nastoletnich latach. Podczas wielu kolejnach wizyt, od lat zawsze zostaję w tym małym rodzinnym hotelu, oferującym pokoje 1-osobowe, 2-osobowe i jeden pokój 3-osobowy.

Film nawoływanie do modlitwy (adhān) w Marrakeszu, Maroko

Znalezienie taniego hotelu w Marrakeszu nie jest trudne. Jedna z ulic odchodzących od placu Dżemaa el-Fna to ulica zwana Riad Zitoun Kedim. Skręć w nią i za pierwszym łukiem (za Hammam), skręć w alejkę na prawo. Na rogu tej alei jest inny hotel o nazwie Riad Mogador. Dalej w dół tą drogą znajduje się kilka hoteli, pierwszy z nich to Hotel Medina.

Zdjęcie szyldu nad drzwiami Hotel Medina w Marrakeszu

Zdjęcie szyldu nad drzwiami Hotel Medina w Marrakeszu

Hotel Medina to niewielki hotel, 3-piętrowy, wiele pokoi z przytulną atmosferą, małe, ale wystarczające. Łazienki i prysznice są na zewnątrz pomieszczeń. Wszystko jest bardzo czyste i w dobrym stanie. Personel hotelu jest bardzo przyjazny. Pokój 2-osobowy kosztuje 10 euro – 5 euro za osobę, a pokój 1-osobowy za 10 euro. Pokój 3-osobowy kosztuje 15 euro. Raz, gdy wszystkie 1-osobowe pokoje w Marrakeszu były zarezerwowane, zaplaciłem za 3-osobowy pokój, mając go całego dla siebie. Za 15 euro to nadal było bardzo tanie i najlepsze rozwiązanie w tamtą noc.

Zdjęcie wewnętrznego patio w hotelu Medina, tani hotel w Marrakeszu

Zdjęcie wewnętrznego patio w hotelu Medina, tani hotel w Marrakeszu

Serce miasta, plac Dżemaa el-Fna znajduje się zaledwie 2 minuty od hotelu. Aby tam się dostać można przejść przez ruchliwą ulicę pełną sklepów wystawowych, sklepów rzemieślniczych, salonów fryzjerskich, restauracji i kawiarni ulicznych. Bardzo ciekawa część medyny Marrakeszu.

Jeśli szukasz taniego hotelu w Marrakeszu nie szukaj dalej – wybierz ten. Jeśli ten hotel nie ma wolnych pokoi, spróbuj także ADAY Hotel, zaledwie 5 metrów dalej. Są tam takie same ceny i należy do tej samej rodziny.

Zdjęcie pokoju w Hotel Medina, tani nocleg w Marrakeszu

Zdjęcie pokoju w Hotel Medina, tani nocleg w Marrakeszu

Czysty, przyjazny i bardzo dobra cena, z anglojęzycznym właścicielem i ciepłymi prysznicami (5dh). W lecie jest tam również możliwość dostawienia tańszego (30dh) łóżka na dachu. Cena za pokój: 100-150 dirham.

Adres: Hotel Medina 1 Derb Sidi Bouloukat, Medina Marrakesz Maroko.
Telefon: +212 524 442 997.

Sprawdzić oficjalną stronę hotelu Medina tutaj: Hotel Marrakesz