Marrakesz Top 10 według rodziny z USA

Marrakech ma wiele do zaoferowania: wiele zabytków, ciekawe miejsca, dziesiątki miłych muzea, pałace, tysiące sklepów i wiele więcej. Na filmie zamieszczonym poniżej, nakręconym przez Johna, Cara i małą Abi z Charlottesville w USA, możemy zobaczyć, czym w ich perspektywie są Wakacje w Marrakeszu. To miasto jest idealnym celem podróży na rodzinną wycieczkę gdzie nawet podróż z dzieckiem może być zabawna i interesująca.

John i Cara Macdonald przedstawiają swoje Top 10 najlepszych miejsc do odwiedzenia w Marrakeszu

  1. Śniadanie w riadzie w Marrakeszu
  2. Pałac Bahia
  3. Ruinz Pałacu Badii
  4. Grobowiec Saadytów
  5. Restauracja Chez Yassine
  6. Ogrody Majorelle
  7. Cyber Park
  8. Medresa Ben Youssef
  9. Ogrody Koutoubia
  10. Wieczorny nastrój w riadzie w Marrakeszu

Film Marrakesy Top 10:
Marrakeszu to coś więcej niż zaklinacze węży, uliczne jedzenie i zakupy na suku. Podążaj za Johnem, Carą i Abi odwiedzając ich 10 najlepszych miejsc podkreślających architekturę, ogrody, parki i inne miejsca Marrakeszu.

Spacer po suku Medyny Marrakeszu

Będąc w Marrakeszu nie przegap odkrywania ogromnu uliczek wewnątrz starej medyny. Możesz rozpocząć swoją podróż od głównego placu Dżemaa el-Fna i iść w kierunku wnętrza, gdziekolwiek myślisz, że jest … tak, w końcu się zgubisz, ale zapytać kogoś o drogę by znaleźć wyjście.

Ciekawa trasa na spacer w medynie Marrakech to iść z głównego placu w kierunku Muzeum Marrakeszu i Medrasy Ben Youssef. Poniższy film pokazuje skrawek tego, jakim doświadczeniem jest spacer po medznie w Marrakeszu. Po prostu niesamowite. Spodziewaj się tysięcy ludzi, sklepów, ludzi na osiołkach, motocyklach i całe mnóstwo szaleństwa. Witamy w Marrakeszu.

Film Spacer po sukach w Medynie Marrakeszu:

2 dni w Marrakeszu w oczach blondynki

Kobiety podróżujące samotnie wydają się obawiać przyjazdu do Marrakeszu i samotnego podróżowania po Maroku.

Na tej stronie zamieszczam opinię podróży napisaną przez moją znajomą Andreia Machado.

Andreia, 20-letnia blondynka, pojechała do Marrakeszu sama, w lipcu 2011.

Oprócz 2 dni pobytu w Marakeszu udała się też do Ouarzazate i dalej na południe na Saharę.

Andreia postawiła na bardzo tanie podróżowanie w Marrakeszu, więc to opinię napisany przez kogoś kto podróżuje z małym budżetem.

Zobacz jak łatwo jest spędzić 2 dni w Marrakeszu we własnym towarzystwie.

Blondynka w Marrakeszu

Dzień 1 w Marrakeszu

Podsumowanie 1. dnia w Marrakeszu: Autobus z lotniska na Dżemaa el-Fna, znaleźć tani nocleg w Marrakeszu; blondynka sama w Marrakeszu; Kolacja w restauracji na placu Dżemaa el-Fna, rozrywki na placu Dżemaa el-Fna.

Pierwsze godziny spędzone w Marakeszu muszę powiedzieć były bardzo gorąco! Mój wyjazd był w lipcu, więc można sobie wyobrazić jak jest w Afryce w okresie letnim.

Walutą Maroka jest dirham. Dla tych, którzy nie wiedzą, kurs dirham jest w miarę stały i 1 euro równa się mniej więcej 11 dirham. Można wymienić pieniądze na lotnisku w Marrakeszu zaraz po przyjeździe.

Na prawo od wyjścia w lotniska odjeżdżają autobusy do centrum miasta.

Autobusy jeżdżą mniej więcej co 20 minut. Bilet powrotny kosztuje 30 dirham i jest ważny przez dwa tygodnie.

Zdjęcie w drodze do centrum miasta - ściany zamku w Marrakeszu

Zdjęcie w drodze do centrum miasta – ściany przedmurza zamku w Marrakeszu.

Po 15 minutach znalazłam się naprzeciwko najsłynniejszego meczetu w Marrakeszu, Koutoubia i przed egzotycznym Dżemaa el-Fna.

Na placu i na otaczających go ulicach wszystko zdaje się być w chaosie, krążący ludzie, rowery, powozy z koniami, piesi.

Atmosfera na Dżemaa el-Fna jest szalona, nawoływania przekupniów, zaklinacze węży, Marokańskie tańce, bardzo głośno grana i śpiewana marokańska muzyka i marokańskie kobiety, które tworzą słynne malowidła z henna.

Kobiety podróżujące samotnie gtak jak ja – nie martwcie się, bo tutaj nikt nie będzie kupował Cię za wielbłądy, ale wielu Marokańczyków próbuje rozmawiać z turystami.
Zdjęcie zaklinaczy węży na Dżemaa el-Fna głównym placu w Marakeszu

Zdjęcie zaklinaczy węży na Dżemaa el-Fna, głównym placu w Marakeszu.

Szukałam mojego hotelu, ale nie było to łatwe!

Zapytałem wtedy dżentelmena na placu, który poprowadził mnie przez kilka ulic i zabrał mnie do hotelu … ale nie do tego, do którego chciałam.

W końcu wyciągnął rękę po euro, ale dałam mu tylko 50 centów i powiedziałam, że tylko tyle mam.

Na szczęście, mój hotel był tuż obok tego.

W tym hotelu w Marrakeszu, o nazwie Hotel Medina, zapłaciłam 80 dirham za dobę za pokój jednoosobowy ze wspólną łazienką.

Po rozmowie z właścicielem hotelu dowiedziałam się, że z innej ulicy o wiele łatwiej dostać się do hotelu.

Poszłam na głównego placu w Marakeszu na obiad do restauracji Chez Aicha.

Restauracji jest na środku placu, zamówiłam kuskus z kurczakiem oraz sok pomarańczowy i zapłaciłam 35 dirham.

Zdjęcie pełnego posiłku w Marrakeszu na głównym placu Dżemaa el-Fna

Zdjęcie pełnego posiłku w Marrakeszu na głównym placu Dżemaa el-Fna

Dzień 2 w Marrakeszu

Podsumowanie 2. dnia w Marrakeszu: Sok pomarańczowy na Dżemaa el-Fna, spacer po sukach w Marrakeszu; wycieczka w autobusie wycieczkowym po Marrakeszu, kupić bilet na podróż autobusem z Marakeszu do Ouarzazate.

Obudziłam się wcześnie i udałam się na placu Dżemaa el-Fna, aby wypić sok pomarańczowy, najlepszy jaki kiedykolwiek piłam.

Na placu jest wielu sprzedawców soku pomarańczowego i kosztuje on 4 dirhamy za szklankę.

Potem ruszyłam w poszukiwaniu słynnych bazarów Marrakeszu zwanych suki, ale było jeszcze za wcześnie i wiele sklepów były ciągle zamkniętych. Jakiś pan zaczął mówić do mnie po angielsku i powiedział odrazu, że nie chce żadnych wskazówek ani pieniędzy ode mnie …

W Marakeszu, to jest normalne dla niektórych Marokańczyków, że rozmawiają z turystami pytając czy nie potrzebujesz pomocy oczuekując na końcu jakichś drobniaków, lub też w celu otrzymania prowizji od lokalnych sklepów, do których Cię zaprowadzą.

Zdjęcia architektury w Marrakeszu, piękne drzwi na ulicach suku

Zdjęcia architektury w Marrakeszu, piękne drzwi na ulicach suku

Po krótkiej rozmowie zaprowadził mnie do ciekawych garbarni w Marrakesz, miejsca gdzie farbuje się skóry zwierząt.

To było super, choćba dlatego, że nigdy wcześniej nie widziałam czegoś takiego, ale muszę dodać, że zapach nie należał do najprzyjemniejszych.

Na końcu poprosił mnie o 50 dirham (już wiedziałem, że mnie o to poprosi), ale dałam mu 20 i powiedziałam, że nie mam więcej pieniędzy, to zawsze był mój podstęp choć miałam więcej pieniędzy ze sobą.

Zdjęcie z garbarni w Marrakeszu Bab Debagh

Zdjęcie z garbarni w Marrakeszu Bab Debagh

Wracając na plac uznałam, że najlepiej jest kupić bilet na wycieczkę autobusem z odkrytym dachem na zwiedzanie Marrakeszu, aby uniknąć straty czasu i poznać niektóre części Marrakeszu łatwiej i znaleźć miejsca, które chciałam odwiedzić.

Zapłaciłam 145 dirham za bilet ważny 24-godziny.

Autobus wycieczkowy w Marrakeszu ma dwie trasy: Szlak Historyczny – z wszystkich najbardziej znanymi atrakcjami turystycznymi w Marrakeszu, między innymi Ogrody Menara, Teatr Królewski, Meczet Koutoubia, Pałac Badii, Pałac Bahia, oraz trasę Oasis: przejeżdżając przez gaj palmowy zwany Palmeraie, Ogrody Majorelle i inne.

Wyskoczyłem z autobusu wycieczkowego blisko dworca kolejowego, aby kupić swój bilet na podróż z Marakeszu do Ouarzazate następnego dnia rano.

Kasy biletowe są obok dworca kolejowyego.

Wybrałam autobusa linii Supratours i to jest bardzo ważne, aby kupić bilet dzień wcześniej. Bilet autobusowy z Marakeszu do Ouarzazate kosztuje 80 dirham.

Marrakesz i centrum miasta w pobliżu meczetu Koutoubia i Dżemaa el-Fna jest naprawdę ciekawe i piękne.

Światła Koutoubia w nocy są bardzo klimatyczne.
Zdjęcie świateł minaretu Meczetu Koutoubia w nocy w Marrakeszu

Zdjęcie świateł minaretu Meczetu Koutoubia w nocy w Marrakeszu.

Joga i warsztaty w Marrakeszu

Marrakesz to fascynujące i egzotyczne miejsce do uprawiania jogi lub odbycia 2-3-dniowych warsztatów. Dopiero niedawno popyt na zajęcia jogi w Marrakeszu zaczął wzrastać i dziś rzeczywiście dostępne są różne opcje, niezależnie czy szukasz szybkich kilku dniowych warsztatów lub też regularniejszych zajęć odbywających się 2 lub ​​3 razy w tygodniu.

Joga Marrakesz – Aisha Ashtanga Joga

Zajęcia Jogi Marrakesz

Pierwsza osoba, która wprowadziła zajęcia jogi w Marrakeszu, pracuje również w Kasbah Tamadot – hotelu, który jest własnością Sir Richard Branson, szefa linii lotniczych Virgin). Oprócz sesji jogi oferuje się nocleg i śniadanie w formie bufetu. W ofercie znajdują się zajęcia jogi, medytacja, relaks i ćwiczenia oddechowe, terapia jogą, detoksykacja ciała. Kompleks składający się ze studia jogi (na powietrzu i we wnętrzu), organiczny ogród, basen, ścieżka medytacji, medytacja labiryntu i ogródu Zen. Rekolekcje z jogą wyciszają, uzdrawiają, dodajł energii i inspirują. Niesamowity miesiąc z warsztatami jogi.

Odwiedź oficjalną stronę tutaj: Joga Marrakesz

Eat. Pray. Move – Sesje i warsztaty jogi w Marrakeszu

Warsztaty Jogi Marrakesz

Interesująca grupa proponująca rekolekcje i warsztaty jogi w Marrakeszu, we Włoszech i innych egzotycznych miejscach. Proponują Państwu spędzić tydzień praktykując jogę w sielankowych okolicach Marrakeszu, poznanie nowych przyjaciół, zwiedzanie, wycieczki, relaks, doświadczenie i jedzenie niesamowitych potraw. Módl się w świadomej kontemplacji gdy przechodzisz przez kolejne asany. Oferowane są codzienne medytacje i sesje jogi w celu relaksu, pobudzenia i pomocy w rozwijaniu swoich osobistych praktyk. Zajęcia są otwarte dla wszystkich poziomów, od początkującego do zaawansowanego, od łagodnych przez medytacyjne i bardziej energiczny styl Ashtanga.

Film z Rekolekcji z Jogą organizowanych przez Eat.Pray.Move:

Odwiedź oficjalną stronę: Rekolekcje z Jogą Marrakesz

YOM Yoga Ouverture Mouvement – Joga w Marrakeszu

Marrakesz Joga Maroko

Po kilku latach pracy w dziedzinie mody i dekoracji jako samouk, Olivier Lefebvre, praktykujący jogę od ponad 17 lat został wprowadzony do Ashtanga Vinyasa Yoga (Mysore, południowe Indie). Przez lata odkrył wiele form jogi i różnych technik energetycznych i tańca biorąc udział w wielu stażach we Francji i za granicą. Możesz wziąć udział w jego zajęciach jogi w Marrakeszu.

Odwiedź ich oficjalną stronę: Zajęcia Jogi Marrakesz

Indyjskie i Arabskie filmy w Marrakeszu

Ci którzy lubią oglądać filmy obcojęzyczne, których w rzeczywistości nawet nie rozumieją, powinni odwiedzić kino Mabruka na Avenue du Prince w Marrakeszu, jednym z głównych deptaków wychodzącym od placu Dżemaa el-Fna.

Zdjęcie kina Mabrouka w Marrakeszu

Zdjęcie kina Mabrouka w Marrakeszu

Oglądanie filmów w kinie w Marrakeszu jest bardzo zabawne, ludzie dużo mówią podczas filmi, emocjonują się pokrzkując na ekran, doradzając aktorom co mają robić lub czego nie, itp. Zupełnie nowy świat, jako że to doświadczenie stosunkowo „podziemne” podczas pobytu w Marrakeszu.

Zazwyczaj filmy w kinie Mabrouka są to hinduskie obrazy z Bollywood lub filmy arabskie z Egiptu. Ceny biletów wahają się pomiędzy 15 a 25 dirham w zależności od miejsce, które chcesz zajęć. Biorąc pod uwagę kulture krajów islamskich bardzo ciekawe jest fakt, że niektóre pary przychodzą do kina i siadając na górnych balkonach całują się, ponieważ nikt ich nie widzi w ciemności.

Film z pokazu Al-Halqa w kinie Mabrouka w Marrakeszu:
W dniu 9 grudnia 2010 roku w kinie Mabrouka w Marrakeszu został wyświetlony „Al-Halqa – In the Storyteller’s Circle”. Pokaz odbył się w obecności reżysera Thomasa Ladenburgera, a został zorganizowany przez Save Cinemas z Maroka i Dialogpunkt Deutsch – Goethe-Institut Marrakesz.

Rowerem nocą przez plac Dżemaa el-Fnaa

Kto by wpadł na przejażdżkę rowerem głównym placem Marrakeszu, Dżemaa el-Fna, w nocy? Dokładnie wtedy, gdy cały szaleńnstwo tam ma miejsce? Cóż … ja to zrobiłem.

Zrobiłem nocną wycieczkę na rowerze placem Dżemaa el-Fna. Nocna wyprawa na plac w Marrakeszu w Maroko. Jazda z jedną ręką na kierownicy po głównym placu Marrakeszu w nocy, sobotnia noc jest zazwyczaj najbardziej zatłoczonym dniem w mieście. Mam nadzieję, że Ci się spodoba!