Indyjskie i Arabskie filmy w Marrakeszu

Ci którzy lubią oglądać filmy obcojęzyczne, których w rzeczywistości nawet nie rozumieją, powinni odwiedzić kino Mabruka na Avenue du Prince w Marrakeszu, jednym z głównych deptaków wychodzącym od placu Dżemaa el-Fna.

Zdjęcie kina Mabrouka w Marrakeszu

Zdjęcie kina Mabrouka w Marrakeszu

Oglądanie filmów w kinie w Marrakeszu jest bardzo zabawne, ludzie dużo mówią podczas filmi, emocjonują się pokrzkując na ekran, doradzając aktorom co mają robić lub czego nie, itp. Zupełnie nowy świat, jako że to doświadczenie stosunkowo „podziemne” podczas pobytu w Marrakeszu.

Zazwyczaj filmy w kinie Mabrouka są to hinduskie obrazy z Bollywood lub filmy arabskie z Egiptu. Ceny biletów wahają się pomiędzy 15 a 25 dirham w zależności od miejsce, które chcesz zajęć. Biorąc pod uwagę kulture krajów islamskich bardzo ciekawe jest fakt, że niektóre pary przychodzą do kina i siadając na górnych balkonach całują się, ponieważ nikt ich nie widzi w ciemności.

Film z pokazu Al-Halqa w kinie Mabrouka w Marrakeszu:
W dniu 9 grudnia 2010 roku w kinie Mabrouka w Marrakeszu został wyświetlony „Al-Halqa – In the Storyteller’s Circle”. Pokaz odbył się w obecności reżysera Thomasa Ladenburgera, a został zorganizowany przez Save Cinemas z Maroka i Dialogpunkt Deutsch – Goethe-Institut Marrakesz.