Jak kobiety i dziewczęta ubierają się w Marrakeszu

Maroko jest umiarkowanym krajem muzułmańskim, co oznacza, że zarówno religijni muzułmanie jak i ci mniej religijni żyją obok siebie.

Również ubiór nie jest czynnikiem religijnym, jako że niektóre kobiety ubierają się w bardziej zachodnim stylu niż inne kobiety, które noszą tradycyjne stroje.

Tak więc spacerując po Marrakeszu można zauważyć zarówno kobiety z szalikiem na głowach, w burkach jak i kobiet pokazujące włosy.

Kobiecy ubiór w Marrakeszu

Na zdjęciu powyżej widać dwie dziewczyny w dzielnicy Marrakeszu zwanej Gueliz na nowym mieście.

Na tej samej ulicy Marrakeszu zbaczysz kobiet noszących marokańską djelaba i hidżab na głowie, kobiet noszących marokańskiej djelaba z odkrytymi włosami, kobiety i dziewczęta ubrane w zachodnim stylu, na przykład w dżinsach.

Niektóre bardziej religijne kobiety noszą muzułmański khaimah.

Kobiecy ubiór Marrakesz

Tradycyjnie strój dla kobiet w Maroku składa się z kolorowych, długich płynących szat, kapci lub butów i welonu zwanego także hidżab.

Niektóre dziewczyny i kobiety po prostu zakładają piżamę, na wierzch kurtke lub płaszcz i tak wychodzą na ulicę. Tak, bardzo często widać kobiety w piżamach na ulicach.

W bardziej fantazyjnej wersji stroju marokańskiego czasami można zobaczyć piękne takchita, zwane również kaftan, ale częściej stosowane we wszelkiego rodzaju uroczystości.

Kobiety ubiór Marrakesz

Obecnie w dużych miastach, odzież i włosy nie stanowią specjalnego problemu w marokańskim życiu codziennym, ale nadal są ważną kwestią w południowej części Maroka i na wsiach.

Marrakesz to szalone miejsce, mieszanka wschodu i zachodu, tygiel Afryki, Europy i Bliskiego Wschodu razem wziętych.

Wideo Marokańskie Kobiety – Arabskie i Berberyjskie piękności: