Którą restaurację wybrać na Dżemaa el-Fna

Wybór restauracji na Dżemaa el-Fna może okazać się problematyczny z powodu ich ogromnej ilości. W okolicach godziny 16.00 Dżemaa el-Fna zaczyna tworzyć zupełnie inny świat, inny od tego, który jest w ciągu dnia. Nagle późnym popołudniem setki małych wózków, będących przenośnymi restauracjami, zacznają wypełniać plac. Plac zostaje całkowicie zabudowany i zaczyna żyć własnym życiem.

Film zachodu słońca na placu Dżemaa el Fna, Marrakesz, Maroko:
To jest niesamowite film, gdzie możesz zobaczyć, jak pusty plac zamienia się w restauracyjne szaleństwo.

Te małe restauracje serwują wszystkie rodzaje Marokańskich dań, możesz wybierać między kuskusem, zupą harira, smażonymi rybami, kurczakiem, mięsem z grilla, różnymi sałatkami, pastillą, mięsnym i warzywnym tajine. Niektóre restauracje specjalizują się w mięsie z owiec, gdzie wszystkie części są gotowane razem w glinianych garnków. Spodziewaj się kilku zwierzęcych głów zatkniętych na szczycie stołu gdzie będziesz jadł. Możesz spróbować także móżdżków.

Zasadniczo restauracje obecne na Dżemaa el-Fna w Marrakeszu stanowią przekrój wszystkich rodzajów żywności i kuchni marokańskiej zgromadzonej w jednym miejscu. Ceny zależą od tego, co zjesz, ale spodziewać się ceny około 50 do 70 dirham za pełny posiłek.

Moja osobista rada to restauracja Aicha, restauracja numer 1 na Dżemaa el-Fna. Aicha to marokańskia kobieta działająca w branży restauracyjnej od ponad 20 lat i mająca swoje stoisko na tym szalonym restauracyjnym placu. Nie przegap tego.

Film z restauracji Aicha Nº1 na Dżemaa el-Fna w Marrakeszu:

Odwiedź stronę internetową Restauracji Aicha tutaj: Restauracja Marrakesz.