Jak dojechać z Ouarzazate do Marrakeszu

Najlepszym rozwiązaniem, aby dojechać z Ouarzazate do Marrakeszu lub z Marrakeszu do Ouarzazate to jechać autobusem linii Supratours lub CTM.

Chociaż ta podróż to tylko 200 km, autobus przekroczy przełęcz Tizi n’Tichka w Atlasie Wysokim, na wyskości 2260 m.

Mapa drogi z Ouarzazate do Marrakeszu, przekraczania gór Atlas

Mapa drogi z Ouarzazate do Marrakeszu, przekraczania gór Atlas

Tak więc podróż autobusem, które normalnie zajęlaby nie więcej niż 3 godziny, trwa ponad 4, a czasem nawet 5 godzin.

Autobusy tych dwóch firm, Supratours i CTM, są bardzo wygodne i kierowcy nie są tak szaleni jak kierowcy regularnych autobusów (szczególnie Supratours ma dobrą opinię).

Zdjęcie z przystanku autobusowego Supratour w Taddert w górach Atlasu Wysokiego w drodze do Marrakeszu

Zdjęcie z przystanku autobusowego Supratour w Taddert w górach Atlasu Wysokiego w drodze do Marrakeszu

Bilet autobusowy z Ouarzazate do Marrakeszu kosztuje 80 dirham i można kupić go w biurze Supratours, w pobliżu terminalu autobusowego Ouarzazate, lub w biurze CTM.

W podróż wliczony jest przystanek gdzieś po drodze w górach, ewentualnie w Taddert, gdzie można mieć wypić sok pomarańczowy, kanapki, kupić wodę lub udać się do toalety.

Rozkłady autobusów Supratours: odjazd 08:30 przyjazd 12:29; odjazd 08:45 przyjazd 13:29; odjazd 16:00 przyjazd 20:29. Supratours Maroko. Bilet normalny – 80 dh.

Rozkłady autobusów CTM: odjazd 08:30 przyjazd 12:30; odjazd 11:00 przyjazd 15:45; odjazd 11:45 przyjazd 16:45; odjazd 22:15 przyjazd 02:45 (bez postoju); odjazd 23:00 przyjazd 03:00 (bez postoju). CTM Maroko. Bilet normalny – 80 dh, bilet nocny – 75 dh.

Zdjęcie mercedesa Grand Taxi na postoju taksówek w Ouarzazate

Zdjęcie mercedesa Grand Taxi na postoju taksówek w Ouarzazate

Autobusy mają określony rozkład jazdy między Ouarzazate, a Marrekeszem.

Tak więc, jeśli naprawdę szybko chcesz sie dostać do Marrakeszu (lub do Ouarzazate) najlepiej wziąć tzw. shared taxi, czyli taksówkę zbiorową, które odjeżdżają jak tylko się zapełnią.

Taxi zabiera 6 osób, 3 z przodu – 2 pasażerów i kierowca -, i 4 osoby z tyłu. Przygotuj się na ścisk podczas tej podróży, gdyż przestrzeń będzie ograniczona.

Możesz jednak zapłacić za 2 miejsca z przodu i jechać bardzo komfortowo. Podróż kosztuje 120 dirham i trwa około 4 godzin.