Jak dojechać z lotniska do centrum Marrakeszu

Lotniska w Marrakeszu znajduje się blisko centrum miasta. W rzeczywistości to tylko kilka kilometrów i można skorzystać albo z taksówki albo z autobusu na lotnisko. Po wyjściu z hali przylotów zobaczysz wielu taksówkarzy próbujących zachęcić Cię by wsiąść do środka jeden z ich taksówkek.

Weź taksówkę jeśli jesteś skłonny zapłacić do 150-200 dirham za jedną taksówkę (jeśli jesteś w grupie przyjaciół dzielisz to przez liczbę osób, więc nie wychodzi drogo, lub gdy się spieszysz), lub jedź autobusem, aby uzyskać niższą cenę. Oczywiście autobus jedzie dłużej, ale jest znacnie tańszy.

Film z odjazdu autobusu z lotniska w Marakeszu:

Jak się targować o cenę taksówki na lotnisku? Kiedy facet przychodzi do Ciebie, nie odsyłaj go. Przyklej się do niego, i idźcie w kierunku jego taksówką. Wtedy omawia się cenę. On mówi „200”, ty mówisz „150 dirham” i już! Proste.

Autobusy na lotnisku są bezproblemowe. Autobusy odjeżdżają codziennie od godziny 6:30 do 23:30. Cena biletu jednorazowego to 20 dirham lub 30 dirham za bilet w obie strony. Można kupić bilet w kierowcy. Autobus z lotnisko w Marrakeszu zabierze Cię pod meczet Koutoubia, naprzeciwko placu Dżemaa el-Fna. Podróż trwa około 20-30 minut, w zależności od ruchu miejskiego. W godzinach szczytu należy pamiętać, że ta podróż może potrwać nieco dłużej, ale to dotyczy również taksówek.

Film z jazdy autobusem z lotniska do centrum Marrakeszu

Jeśli chcesz mieć zepewniony szybki, bezpieczny i bezproblemowy transfer z lotniska w Marrakeszu możesz zapłacić 200 dirham za profesjonalny pick-up z lotnisko, organizowany przez firmę transportową z Marrakeszu. To cena dla maksymalnie 6 osób. Odwiedź oficjalną stronę internetową firmy świadczącej te usługi: Transfer Lotnisko Marrakesz.