Czy potrzebuję wizę do Maroka?

Maroko jest krajem bardzo przjaznym podróżnym i ma bardzo prosta przepisy wizowe.

Polacy nie potrzebują wizy do Maroka. W rzeczywistości większość zachodnich krajów nie potrzebuje wizy do Maroka. Stępel wjazdowy otrzymywany na granicy, zarówno lądowej jak i lotniczej, jest ważny 3 miesięce.

Zdjęcie marokańskiego stępla wjazdowego w paszporcie - Maroko wiza

Zdjęcie marokańskiego stępla wjazdowego w paszporcie – Maroko wiza

Anglia, Australia & Nowa Zelandia, Kanada, USA, kraje Unii Europejskiej, Turcja, Brazylia, Japonia nie potrzebują wizy do Maroko, ale inne kraje, takie jak Izrael, RPA, Zimbabwe i na przkład Ukraina potrzebują wizę marokańską przed przyjazdem. Te kraje, które potrzebują wizy do Maroka mogą ubiegać się o 3-miesięczną wizę jednokrotną, która będzie kosztować około 30 dolarów amerykańskich.

Również obywatele krajów Andora, Argentyna, Chile, Bahrajn, Republika Konga, Wybrzeże Kości Słoniowej, Gwinea, Węgry, Islandia, Indonezja, Korea, Kuwejt, Libia, Liechtenstein, Mali, Malta, Meksyk, Monako, Niger, Norwegia, Oman, Peru, Filipiny, Puerto Rico, Katar, Rumunia, Arabia Saudyjska, Senegal, Singapur, Szwajcaria, Tunezja, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Wenezuela mogą wjechać do Maroka bez wizy.

Chociaż większość krajów nie potrzebuje wizy do Maroka, wszyscy muszą mieć swój paszport z okresem ważności co najmniej 6 miesięcy.

Sprawdź datę ważności paszportu, a jeśli ważność wygasa wcześniej niż 6 miesięcy od daty powrotu w Maroka, kontrola paszortowa może Cię nie wpuścić – ale czasem wpuszczają.

Więc jeśli przygotowujesz wizytę w Marakeszu i przylatujesz samolotem, na lotnisku podaj swój paszport i wypełniony krótki wniosek imigracyjny kontroli paszportowej, oni wpiszą twoje dane do systemu komputerowego, przystawią Ci stępel i powitają w Maroku. Bez wizy! Proste!

Bardzo ważne, jeśli lecisz do Maroka z Mali w Afryce Zachodniej, na przykład, trzeba mieć ze sobą Międzynarodowy Certyfikat Szczepień przeciwko żółtej febrze.