Karawanserai w starej medynie Marrakeszu

Stary Medyna Marrakeszu kryje kilka tajemnic, o których musisz wiedzieć, że istnieją by je rzeczywiście zauważyć. Maroko było częścią kilku ważnych szlaków, w tym niektórych z Bliskiego Wschodu i Sub-Saharyjskich szlaków w czasach starożytnych, gdzie wymiana dóbr odbywała się za pomocą wielbłądów i koni.

Zdjęcie wewnątrz Marrakesz fondouk w starej medynie w Marrakeszu

Zdjęcie wewnątrz Marrakesz fondouk w starej medynie w Marrakeszu

Karawanserai był to przydrożny zajazd, gdzie podróżni mogą odpocząć i odzyskać siły po wielu dniach podróży. W Maroku te karawanserai nazywano fondouks i obsługiwały ogromny przepływ handlu, informacji i ludzi w całej sieci handlowych szlaków obejmujących Maroko i resztę Afryki Północnej, Południowo-Wschodniej i Zachodniej Europy, a ponadto wzdłuż Jedwabnego Szlaku.

Najlepsze miejsce by odwiedzić kilka wiekowych fondouks w Marrakeszu istnije wzdłuż ulic pomiędzy Medresą Ben Youssef i Bab Debagh, wzdłuż ulic Souk Ahl Fes i Rue Bin Lafnadek, gdzie są dziesiątki karawanserai przekształconych na lokalne warsztaty rzemieślnicze. Można je odwiedzić i samemu zobaczyć jak w rzeczywistości wygląda praca marokańskich rzemieślników.

Zdjęcie ulicy Souk Ahl Fes w dzielnicy Rahba Kdima w starej medynie Marrakeszu

Zdjęcie ulicy Souk Ahl Fes w dzielnicy Rahba Kdima w starej medynie Marrakeszu

Przędzenia – 1. krok tkania dywanów w Marrakesz Maroko

Stowarzyszenie Tissage Foundouk Moulay Hfid Marrakesz, Pan Abdelrahman. Kwiecień, 2009 roku.