Zaklinacze węży z Dżemaa el-Fna

Zdaje się, że większość ludzi oczekuje węży na Dżemaa el-Fna w Marakeszu. Mają rację, widać zaklinaczy węży w Marrakeszu. To ekscytujące, czyż nie? Chcesz więcej? Co powiesz na zdjęcia z nimi wokół twojej szyi? Jeszcze bardziej ekscytujące, prawda?

Główną atrakcją Marrakeszu są zdecydowanie zaklinacze węży na Dżemaa el-Fna. Ci faceci spędzają tam cały dzień z grupą jadowitych węży (niektóre są nie jadowite) i próują przyciągnąć odwiedzających do zdjęć by zarobić trochę pieniędzy. To nie jest coś powstało ostatnio, jak niektórzy ludzie mogą twierdzić, że Marrakesz stał się bardzo turystyczny, ponieważ zaklinacze węży są tam tylko by wykorzystać turystę prosząc o pieniądze.

Wideo z zaklinaczem czarnej kobry w Marrakeszu:

No, to wytłumaczmy … już 100 lat temu, gdy nie bylo zachodnich turystów odwiedzających Marrakesz, zaklinacze węży już tam byli, gdzie zabawiali gości zarobiając w ten sposób trochę pieniędzy. Pamiętaj, że Marakesz jest ważnym punktem na szlaku starych karawan i zawsze było miejscem spotkań ludzi pochodzących z innych części Maroka, Afryki Północnej i Afryki Subsaharyjskiej.

To normalne, że nagle podczas spaceru po Dżemaa el-Fna, możesz skończyć z wężem na szyi, nawet nie zauważając. Nie martw się, ci faceci wiedzą co robią. Osobiście nie podoba mi się to podejście, więc zazwyczaj mówię im 'nie’ zanim podejdą blisko mnie. Możesz zrobić to samo, tylko bądź uprzejmy.

Po zrobieniu zdjęć z wężem w ręku lub na szyi, należy dać im napiwek. Będą próbowali trochę Cię naciągnąć i poprosić o więcej, nawet do 200 dirham. Nie dałbym więcej niż 10 lub 20 dirham. To wystarczy.

Weź jedną rzecz uwagę, że węże są tam cały dzień, maję spiłowane zęby, odciągnięty jad (gdy nie mają zębów, tak naprawdę nie mogą nawet ukąsić), to wszystko jest bez wątpienia okrutne dla tych biednych zwierząt.

Zazwyczaj zaklinacze węży są przyjaźni, chyba że tz sam nie jesteś. Więc zawsze się uśmiechaj. Jeśli chcesz się zatrzymać – zatrzymaj się. Jeśli chcesz iść dalej – idź.

Wideo z doświadczenia z wężem na Dżemaa el Fnaa w Marrakeszu: