Tanie loty do Marrakeszu i linie low-cost

W czasie mojej ostatniej podróży do Wielkiej Brytanii miałem okazję rozmawiać z przyjaciółmi, którzy powiedzieli mi, że nie mają pojęcia, w jaki sposób dolecieć do Marrakeszu. Wyjaśniłem im, że prawie wszystkie europejskie linie lotnicze latają do Maroka codziennie, a wiele tanich linii lotniczych faktycznie lata tanio z Londynu, na przykład, do Marrakeszu.

Zazwyczaj wylatuję z Marrakeszu, ale również inne miasta Maroka, takie jak Fez, Tanger i Agadir, posiada także opcje tanich lotów. Lecąc z Europy masz następujące linie lotnicze latające do Marrakeszu.

Zdjęcie samolotu tanich linii lotniczych na lotnisku w Marrakeszu

Zdjęcie samolotu tanich linii lotniczych na lotnisku w Marrakeszu

Tanie linie lotnicze latające do Marrakeszu

  • Easyjet: z tymi tanimi liniami możesz lecieć do Marrakeszu z Londyn-Gatwick, Londyn-Stansted, Berlin Schoenefeld, Lion, Manchester, Mediolan-Malpensa, Paris-Charles de Gaulle, Basel-Mulhouse, Geneva.
  • Ryanair tanie linie latające do Marrakeszu z Londyn-Stansted, Londyn-Luton, Paryż-Beauvais, Paryż-Vatry, Marsylia, Bergerac, Dole, Tours, Mediolan-Bergamo, Rzym-Ciampino, Piza, Cuneo, Barcelona-Girona, Madryt, Walencja, Sewilla, Bruksela-Charleroi, Eindhoven, Frankfurt-Hahn, Baden Baden, Memmingen, Düsseldorf-Weeze.
  • Vueling tanie linie z Barcelony do Marrakeszu.
  • JetAirFly tanie linie obsługujące połączenia do Marrakeszu z Paryż-Orly, Bordeaux, Lion, Lille, Marsylia, Nantes, Tuluza, Nicea i z Brukseli

Jak dolecieć z Polski do Marrakeszu

Ponieważ nie ma bezpośrednich połączeń z Polski do Maroka, będziesz musiał się przesiąść. Najlepiej dolecieć tanimi liniami z Polski do ktoregoś z większych portów lotniczych, jak Londyn, Berlin, Rzym, Paryż czy Barcelona. Tanie linie wylatują z dużych miast Polski: Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków, Bydgoszcz, Łódź, Gdańsk, Katowice, Rzeszów, Lublin, Szczecin.
By znaleźć dogodne dla Ciebie połączenie z Polski sprawdź linie Ryanair, Wizzair i Easyjet.
Opcji połączeń jest dużo, zależnie od tego, z którego miasta Polski bądziesz lecieć, i czy lecisz do Marrakeszu czy innego miasta w Maroku, dlatego nie podaję konkretnych tras.
osobiście polecam latać przez Londyn (w sezonie codzienne loty do Maroka i duże promocje), Madryt lub Rzym (łatwo i tanio dojechać z lotniska do centrum by zostać 1-2 dni). Dobre promocje można znaleźć też przez Barcelonę (czasem trzeba zmienić lotnisko) lub Pizę.
Polecam szukać biletów z wyprzedzeniem i nie w sezonie, a można znaleźć połączenie lotnicze do Maroka za mniej niż 100 euro za bilet powrotny.
Mieszkańcy Polski zachodniej mogą także skorzystać z lotu bez przesiadki, lecąc z Berlina do Marrakeszu lub do Agadiru. Do Berlina mozna dojechać już od 35zł z przewoźnikiem Polski Bus

EasyJet lądowanie w Marrakeszu