Co to właściwie jest Riad?

Założę się, że gdy rozmawiałeś z przyjaciółmi nieraz w rozmowie słyszałeś jak ktoś mówił „mój riad, zatrzymaliśmy się w riadzie, riad w środku medyny w Marakeszu, najlepszy riad”. Teraz, Twoje pytanie brzmi: Czy możesz wyjaśnić mi co to jest Riad? Oczywiście!

Zdjęcie patio w Riad Paula w Marrakeszu

Zdjęcie patio Riad Paula w Marrakeszu

Riad jest to typ marokańskiego domu. Teraz już wiesz! Interesujący jest fakt, że domy te zostały często zamienione na pensjonaty i bed & breakfast. Oznacza to więc, że ​​możesz wybrać riad na nocleg w Marakeszu.

Riady mają zwykle bardzo kameralną atmosferę, idealną dla romantycznych wakacji, lub po prostu na relaks po męczącym dniu zwiedzania starej medyny w Marrakeszu. Podczas wyszukiwania w Internecie można używać słów: Marrakesz Riad, Riad Medina Marrakesz, Riad Marrakesz, Riad Hotel Marrakesz, Riad w Marrakeszu, Riady Marrakesz, najlepszy Riad Marrakesz – wszystkie wyszukiwania pokażą wyniki dotyczące tego samego rodzaju domów.

Film promocyjny Riad Dar Thania:

Ceny Riadu różnią się w zależności od jakości domu i usług. Możesz łatwo znaleźć niesamowity Riad w Marakeszu, począwszy od 70 euro za noc za pokój 2-osobowy ze śniadaniem. Jest także wiele droższych riadów, jak i tańszych, ale o różnej jakości. Myślę, że cena ok. 70-80 euro, za 2 osoby to dobra cena za świetne zakwaterowanie w Marakeszu.

Wiele witryn internetowych ma duży wybór zakwaterowania w Marrakeszu. Te przewodniki po riadach wybiorą coś dla Ciebie. Na tach stronach wskazałem kilka wartych uwagi riadów w Marrakeszu, ale jeśli nie znalezłeś jeszcze tego czego szkasz sprawdź wiele innych przewodniku „31BEST Marrakesz” tutaj: riad Marrakesz.

Riad zazwyczaj składa się z kilku pięter, pokój dzienny, taras, hammam, niektóre mają jacuzzi na tarasie. Wszystkie riady mają klimatyzację i prywatną łazienkę w pokoju.

Niektóre z moich ulubionych riadów w Marrakeszu to: Riad Jona, Riad Paula, Dar Thania, Riad 107 i Dar Bounouar.

Film promocyjny Riad Jona: